Home » Loovusklubi

Loovusklubi

MUDILASTE LOOVUSRING

Loovus annab lapsele võimaluse ennast paremini väljendada, loominguliselt mõelda ja kujutlusvõimet kasutada. Lapse loovusele tähelepanu pöörates suurendame tema avatust uutele ideedele ja kogemustele ning tagame positiivse enesehinnangu kujunemise.
Arendame loovust läbi käelise tegevuse, kasutades erinevaid materjale –  saame teada, mis krabiseb, mis sahiseb, mis on käes pehme või mis tundub väiksele sõrmele kare.   Voolime, kleebime, värvime, meisterdame ning mängime erinevaid loovusmänge. Eesmärgiks ei ole tulemus, vaid ühine tegutsemisrõõm.
Loovusring on mõeldud 3-4 aastastele lastele.
Igas perioodis toimub 7 ringitundi kestusega 30 minutit.
Loovusring toimub kolmapäeviti Koidu majas (Koidu 12) kell 17.15 – 17.45 .
Juhendaja Anne-Mai Nau.
Soovitav annetus: 35 € perioodis (7 nädalat).

KÄSITÖÖRING LASTEAIALE

ÜHISE MEISTERDAMISE KÄIGUS VALMIVAD LASTE ENDI KUNSTITEOSED.
Kasutame paberit, värvi, savi, klaasi, vilti, puitu jne ning palju erinevaid tehnikaid. Pöörame tähelepanu materjalide taaskasutusele. Samuti ärgitame lapsi käsitööringis saadud ideid ja oskusi kodus kasutama. Rõõm oma kätega tehtust on alati suur!
Ootame käsitööringi 4 – 7 aastaseid poisse ja tüdrukuid.
Igas perioodis toimub 7 ringitundi kestusega 60 – 90 minutit.
Käsitööring toimub neljapäeviti Kaarli majas (Toompuiestee 4) algusega kell 16.00 .
Juhendaja Helen Treier.
Soovitav annetus: 35 eurot perioodis (7 nädalat).

KUNSTI- JA KÄSITÖÖRING

Värvid, värvid, värvid.. Need ümbritsevad meid kõikjal – olgu taevas särav päike või helkiv kuu! Värvipalett looduses on täpselt nii kirju, kui tähelepanelikult näeb seda vaataja. Lõbusad värvi- ja pintslimängud ootavad ees kõiki patside ja traksidega väikseid hakkajaid huvilisi, kes kibelevad oma loomingulisust lõuendile jäädvustada! Katsetusele tulevad mitmekülgsed kunstitehnikad alates 3D ja marmoriseerimisvärvide rakendamisest kuni traditsioonilisemate kanga- ja klaasivärvideni välja. Visandamine, joonistamine, maalimine alaku!
Igas perioodis toimub 7 ringitundi kestusega 60 minutit.
Kunstiring toimub kooli ruumides (Toompuiestee 4) teisipäeviti kell 15.30 vanuses II – IV klass.
Juhendab Tuuli Korsar.
Soovitav annetus: 35 € periood (7 tundi);
I periood 30 € (6 tundi)

DRAAMARING

Teater on mäng. Puhas mäng. Ja kes oskavad veel paremini mängida kui lapsed! Läbi mängu me õpime ja areneme. Teatriringis õpime, kuidas märgata teisi ja kuidas teha ennast märgatavaks, kuidas mängida üksi ja koos teistega, kuidas teha häält ja kuidas vaikida, kuidas jutustada lugusid ja kuidas kuulata teiste vahvaid jutte. Läbi rõõmu ja mängu saavad meist paremad inimesed!
Draamaringi on oodatud III, IV ja V klassi lapsed.
Igas perioodis toimub 7 ringitundi kestusega 60 minutit.
Draamaring toimub esmaspäeviti Kaarli maja saalis (Toompuiestee 4) kell 15.00 – 16.00 .
Juhendab näitleja Lauli Otsar, kes on lõpetanud Lavakunstikooli 2016 aastal ja töötab Kuressaare Linnateatris. Ta on loonud kursusekaaslastega Teater KELMi.
Soovitav annetus: 29 € periood (7 tundi);
I periood 25 € (6 tundi).

LEGO-ROBOOTIKA

Robootikatundides õpime kasutama ja programmeerima erinevaid Lego roboteid. Lisaks Lego EV3 robotitele teeme sel õppeaastal esmakordselt tutvust ka Lego WeDo 2.0 robootikakomplektidega. Uurime, kuidas töötavad mootorid ja andurid, kuidas toimib Bluetooth ühendus robotite vahel ning õpetame omaehitatud robotitele ka nii tantsimist, jalgpalli mängu kui ka kaldpinnal sõitmise oskust.
Kõigil soovijail on kevadel võimalus osaleda omaehitatud masinatega ka First Lego League Junior robootikanäitusel.
Igas perioodis toimub 7 ringitundi kestusega 60 minutit.
Lego-robootika toimub kooli ruumides (Toompuiestee 4) kolmapäeviti kell 15.30 vanuses II – IV klass.
Juhendab Marika Reinmets, pikaajalise kogemusega robootika õpetaja, Tartu Ülikooli informaatika doktorant.
Soovitav annetus: 34 € periood (7 tundi);
I periood 29 € (6 tundi) .

MALE

Male mängimiseks ei ole vaja osta kallist varustust ega teha suuri investeeringuid. Vaja on vaid malelauda, nuppe ja saada aru mängureeglitest.
Maleringis õpime male strateegiat ja keskendume nuppude käikudele. Õpime selgeks mõne lihtsama avangu. Selleks, et osaleda maleringis, ei pea oskama käike ja olema enne malet õppinud.
Maleringi on oodatud III, IV ja V klassi lapsed.
Igas perioodis toimub 7 ringitundi kestusega 60 minutit.
Malering toimub:  aeg hetke muutmisel.
Juhendab Karl Kristofer Orgse.
Soovitav annetus: 29 € periood (7 tundi);
I periood 14 € (3 tundi)

AHAA-klubi

Teemad on perioodi põhised: elektroonika, füüsika katsed, mõttemängud, fotograafia, ettevõtlikkus, kabe ja male, loodusteemad jm.
Kõik juhendajad on oma eriala spetsialistid.
Täpse perioodide plaani paneme paika hiljemalt septembri lõpuks kui on teada juba registreerunute hulk.
Klubi alustab tegevust II perioodist.
Iga perioodi kohta antakse enne ka täpsemat infot.
Igas perioodis toimub 7 ringitundi kestusega 60-90 minutit.
Klubi toimub esmaspäeviti algusega kell 15.30 Kaarli koolis vanuses I – IV klass.
Soovitav annetus: ~34 eurot ühe perioodi eest (koos kõigi vahenditega).

OHOO-klubi

Teemad on perioodipõhised: meisterdamistegevused, väljendusoskus, omalooming, draama, loovtants  jms.
Kõik juhendajad on oma eriala spetsialistid.
Klubi alustab tegevust II perioodist.
Iga perioodi kohta antakse enne ka täpsemat infot.
Igas perioodis toimub 7 ringitundi kestusega 60-90 minutit.
Klubi toimub neljapäeviti Kaarli maja saalis algusega kell 15.30 vanuses I – IV klass.
Soovitav annetus: ~34 eurot ühe perioodi eest (koos kõigi vahenditega).