Õppetöö

• Gümnaasiumis on tähtsal kohal õpilase iseseisvus, isikliku vastutuse võtmine, enesejuhtimine ja motiveeritus.
  • Õppimine toimub laiapõhjaliste ja lõimitud kohustuslike kursuste ning õpilase individuaalsest huvist ja arengust lähtuvate valikkursuste kaudu.
  • Lisaks õpitulemustele väärtustame õpiprotsessi ennast, iseseisva töö oskust, eesmärgistatust, ajaplaneerimist jms.
  • Õpiprotsessi toetame mentorlussüsteemi, motivatsioonivestluste ja võimalusega koolielus kogeda juhtimis- ja koostööprotsesse.
  • Õppeprotsess koosneb auditoorsest, iseseisvast ja praktilisest õppetööst (laborid, õppekäigud, teemapäevad jms). Oma tegevustes kasutame parimaid võimalikke metoodikaid ja teaduspõhiseid lähenemisi õppimisele ja õpetamisele. Koostööd teeme erinevate haridus-, teadus- ja kultuuriasutustega.
  • Vaimse tervise toetamiseks on meie koolis võimalik pöörduda eripedagoogi, psühholoogi, sotsiaalpedagoogi ja kaplani poole.
  • Peame oluliseks hingeharidust ja sellega seonduvat juhendamist, et igal õpilasel oleks võimalus mõtestada igapäevaelu olulisi küsimusi koos juhendajaga.

Grupimentorluse kaudu

• analüüsitakse ja arendatakse õpi- ja ajajuhtimisoskuseid,
  • seatakse eesmärke ja leitakse teid nende saavutamiseks,
  • õpitakse ja harjutatakse meeskonnatöö- ja juhtimisoskuseid.

Individuaalse mentorluse kaudu

• juhendatakse õpilase individuaalset arengut,
  • toetatakse vaimse tervise ja tasakaalu hoidmist,
  • arendatakse isikuomadusi,
  • toetatakse õpilase vaimset kasvamist.