Kaarli gümnaasiumi trump on mitmekesine õppekava

Tekst: Maarja Kruusmets

2022/2023 õppeaastal alustas Kaarli Kooli esimene kümnes klass tegevust Rocca al Mare kooli Kaarli õppekohas. Käesoleva aasta 30. augustil aga väljastas haridusministeerium tegevusloa Kaarli Kooli gümnaasiumiosale. See tähendab, et septembrist alates kuuluvad meie kaks gümnaasiumiklassi täielikult Kaarli Kooli alla.

Gümnaasiumi õppekava koostades oleme silmas pidanud meie kooli väärtusi ning soovi, et noored oleksid kooli lõpetades iseseisvaks eluks hästi ette valmistatud. Sellest lähtuvalt on gümnaasiumi õppekava mitmekesine, pakkudes õpilastele tugevat laia põhja vabalt valitud erialal kõrghariduskoolidesse astumiseks.

Kuid mis täpsemalt oli õpilaste jaoks see, mis neid meie gümnaasiumisse astuma innustas? Sellel teemal vestleme kahe värske kümnenda klassi õpilase, Matilda ja Marteniga.

Kust koolist tulete? Kuidas meieni jõudsite?

Matilda: Tulen Tallinna Südalinna koolist. Kuulsin Kaarli Koolist tänu oma õele Martha-Liisale, kes siin töötab.

Marten: Mina tulen Hiiumaalt Emmaste põhikoolist. Ühel õhtul sattusin uudiseid vaatama ja seal oli Kaarli Koolist juttu. Mind ei olnud siis veel kuhugi vastu võetud, nii et mõtlesin, et tulen proovin siia kooli ka. Mul õnnestus siia sisse saada, nii et mul oli dilemma, kuidas kahe kooli vahel valida – kas Kaarli Kool või Westholm. Aga lõpuks otsustasin siia tulla, sest siin saan eluks paremad kaardid kätte.

Miks tegite otsuse just meie kooli kasuks?

Matilda: Kõik õppealad tundusid siin väga huvitavad ja koolisüsteem minu jaoks sobiv. Samuti meeldisid mulle kooli väärtused.

Marten: Mulle meeldis, et siin ei ole ühte kindlat õppesuunda, vaid räägitakse kõigest vajalikust. Ka valikainete hulk on suur. Minu meelest pakub see kool rohkem võimalusi kui Westholm. Niimoodi on mul tulevikus võimalik teha rohkem erinevaid valikuid edasiõppimise osas.

Nüüdseks olete kolm nädalat koolis käinud. Mis on teie esmamuljed?

Matilda: Ma arvan, et olen teinud õige valiku. Meil on väga tore ja kokkuhoidev klass. Klassis saab rahulikult õppida. Üheteistkümnes klass on meid ka hästi vastu võtnud. Tunnid on hästi loovad ja me saame ise palju kaasa rääkida selles, mis tunnis toimub. Väga lahe on!

Marten: Tundub, et nii õpetajad kui ka klassikaaslased on väga toredad. Õpetajad ei ole pidanud karjudes korda majja kutsuma. Õpetajatele meeldib õpetada ja õpilased tahavad õppida. Väga meeldiv on siin. See kool on palju väiksem kui Emmaste kool ja õpetajad õpetavad paremini kui Emmastes, nad teevad tundi loovamaks. Ma olen väga õnnelik, et siia tulin.

Suur tänu teile oma mõtteid jagamast! Head jätkuvat kooliaastat!