Home » JUHUU-spordiklubi

JUHUU-spordiklubi

 

JUHUU-spordiklubi


LIIKUMISRINGID

VÄIKESE INIMESE ARENGUS ON VÄGA OLULINE ÕPPIDA TUNNETAMA OMA KEHA JA LUUA POSITIIVNE HARJUMUS AKTIIVSEKS ELUSTIILIKS

Üldfüüsiline võimlemine sobib nii poistele kui tüdrukutele. Harjutused arendavad painduvust, koordinatsiooni ja rütmitunnet, parandavad rühti õpetavad lõdvestuma. Tunnis kasutatavad  erinevad põnevad abivahendid muudavad selle mitmekesiseks ja lõbusaks mänguks. Suurematega harjutatakse ka erinevaid pallimänge ja tehakse tutvust kergejõustiku elementidega.
Ootame 2 – 7 aastaseid poisse ja tüdrukuid !

Tunnid toimuvad:
4-7 aastased: neljapäevitikooli võimlas (Toompuiestee 4) kell 17.00 – 17.45
2-3 aastased: teisipäeviti Koidu maja saalis (Koidu 12) kell 16.00 -16.30

Liikumisringi juhendab Mari-Ann Oviir.

Soovitav annetus 29 eurot perioodis (7 nädalat). 
Esimene tund toimub 11. september kell 16.00 ja 13. september kell 17.00

 

BALLETIRING

Kaarli Lasteaia balletiring jätkab ka sel hooajal. Ootame balletiringi pilvekeste ja õunakeste rühma tüdrukuid.

Tunnid toimuvad Kaarli maja suures saalis esmaspäeviti ja reedeti kell 16.15 – 17.00. Balletiringi juhendab Irina Pähn, kes on suurte kogemustega balletiõpetaja.

Balletiga tegelemine suurendab keha painduvust ja vastupidavust, parandab kehahoiakut ja tasakaalu ning lisab enesekindlust. Ballett annab juba varases elueas hea rühi, painduvuse ning arendab koordinatsiooni ja keskendumisvõimet. Ballett aitab arendada pikki ja tugevaid lihaseid ja see on suurepärane treeningvorm lastele. Hilisemalt on lihtne mistahes liikumisvormiga tegelemine. Balletitund on distsiplineeritud koht. Asendite õppimine, nende muusikasse koordineerimine ja õpetaja tänamine tunni lõpus õpetab lastele distsipliini, mis on neile terveks eluks vajalik. Oma tundides kasutame klassikalist klaverimuusikat. Lasteaia eale käib balletiõpetus läbi mänguliste tegevuste, lisades tundidesse ka loovmänge ja –tantse.

Õppemaks on 38 € kuus. Esimene tund on 10. septembril kell 16.15.

Registreerimiseks kirjutage lapse nimi, vanus ja rühma nimi: [email protected] . Balletiringi kohta lisa info tel: 5143591


CAPOEIRA

Capoeira on Brasiilia võitluskunst, mis ühendab endas elemente tantsust,  akrobaatikast, mängust, seda kõik Brasiilia rahvusmuusika saatel.
See on täiuslik sümbioos jõust, rütmist ja osavusest!Capoeira on trenn nii kehale, kui hingele.
See arendab mitte ainult tugevust, vastupidavust ja reaktsiooni kiirust, vaid ka rütmitunnetust, distsipliini ja enesekindlust. Treeningu ajal on võimalik ka mängida muusikariistu ja õpida portugali keelt.
Tunnid toimuvad I ja II kooliastmele eraldi.

Capoeira tunnid esimesele kooliastmele toimuvad kolmapäeviti kell 15.15 – 16.15 ja teisele kooliastmele kell 16.15 – 17.15 Kaarli Kooli võimlas (Toompuiestee 4)
(Juhul, kui komplekteerub ühe rühma jagu lapsi, toimub ühine tund kell 15.15 – 16.15)

Capoeira tunnid lasteaiale toimuvad kolmapäeviti kell 16.15 – 17.00 Kaarli Kooli võimlas (Toompuiestee 4)
(Juhul kui kooliosas komplekteerub kaks grupp, algab tund lasteaia lastele hiljem, kell 17.15 – 18.00)

Capoeirat juhendab professionaalne treener Carlos Bastos Portugalist.

Hind: 35 € periood (7 tundi);         
Esimene tund 12. septembril kell 15.15


IDLA-VÕIMLEMISRÜHM

Treeningule oodatakse III kuni VI klassi tüdrukuid või “Idla pallitüdrukuid”. Siin omandatakse “Kahepalli-tüdruku tase”. Õpetatakse inimkeha loomulikule liikumisele baseeruvat esteetilist kehakooli. Enamus harjutusvarast omandatakse saatemuusikaga, peamiste liikumisoskuste (kõnd/jooks) kasutamisel. Tõstetakse esile iga võimleja isikupära, loovus ja koostööoskus. Rühm esindab Kaarli Kooli ja Idla Eesti Seltsi võimlemisüritustel. Esinetakse Eesti Koolispordiliidu võimlemisfestivalil ja kooli vabalaval. Tehakse koostööd “Idla tüdrukutega” Tallinna Reaalkoolist. Arendatakse edasi eelmisel hooajal omandatud lindikava. Selle võimlemisrühma liikmetel on õigus kanda Idla Eesti Seltsi logoga särki. Treener kasutab Ernst Idla klassikalist ja moderniseeritud metoodikat, harjutusvara ja saatemuusikat.
 
Idla-võimlemistreeningule on oodatud III, IV, V ja VI klassi tüdrukud.
Idla võimlemistunnid toimuvad kaks korda nädalas esmaspäeviti kell 15.15 -16.45 Kaarli Kooli võimlas (Toompuiestee 4)

Juhendab võimlemistreener Kai Randrüüt (EEVL 5. kutsetase, Idla mentor).

Hind: 35 € periood (7 tundi);          
Esimene tund 10. septembril kell 15.15

 

IDLA MÄNGURING TÜDRUKUTELE

Selles ringis õpitakse võimlema läbi mängu, fantaasia ja koostöö. Pusitakse koordinatsiooni arendavate palliharjutuste kallal,et  saavutada auväärne “Pallitüdruku” nimetus. Saab palju joosta, turnida ja naerda, samas ka rahuneda ning mõtiskleda. Õpitakse selgeks “Idla laste liikumisetüüdid”. Õppetsükli viimane tund on peredele-sõpradele avatud ühismängimiseks ja omandatud oskuste demonstratsiooniks. Treener kasutab klassikalist ja moderniseeritud Ernst Idla-metoodikat, harjutusvara ja saatemuusikat.
 
Võimlemistreeningutele on oodatud I ja II klassi tüdrukud.
Võimlemistunnid toimuvad esmaspäeviti Kaarli Kooli võimlas (Toompuiestee 4) kell 13.45 – 14.45

Juhendab võimlemistreener Kai Randrüüt (EEVL 5. kutsetase, Idla mentor).

Hind: 35 € periood (7 tundi);          
Esimene tund 10. septembril kell 13.45

 

PALLIMÄNGURING

Pallimängud on emotsionaalsed ja põnevad mängud, mis parandavad reaktsiooni, vastupidavust, jõudu, täpsust ja osavust (jalg-, võrk-, korv-, pesa-, rahvastepall jm) Pallimänguringis saad mängida vahvaid mänge ja teha toredaid harjutusi ning loomulikult mängida palli. Õpid, kuidas palliga joosta, palli peatada ja kaaslasele sööta, kuidas palli väravasse lüüa või korvi visata. Samuti teeme selgeks lihtsamad pallimängureeglid ning õpime, kuidas kõiki oskusi kasutada nii, et saaksime palli mängida.
 
Pallimänguringi on oodatud nii poisid kui tüdrukud (IV kuni VI klass).
Pallimänguring toimub teisipäeviti Kaarli Kooli võimlas (Toompuiestee 4) kell 15.45-16.45

Pallimänguringi juhendab Joonas Meister.

Hind: 35 € periood (7 tundi);
Esimene tund 11. septembril kell 15.45


JALGPALLIRING

Jalgpalliringi on oodatud nii poisid kui tüdrukud (I kuni III klass). Jalgpall on emotsionaalne ja põnev mäng, mis parandab liikumist, kordinatsiooni, arendab oskusi, koostööd, suhtlemist, otsustusvõimet. Jalgpalliringis saad mängida vahvaid mänge ja teha toredaid harjutusi ning loomulikult mängida jalgpalli. Õpid, kuidas palliga joosta, nii et see püsiks jala juures. Õpid, kuidas palli peatada ja kaaslasele sööta, kuidas palli väravasse lüüa. Samuti teeme selgeks lihtsamad jalgpallireeglid ning õpime, kuidas kõiki oskusi kasutada nii, et saaksime jalgpalli mängida. Jalgpall teeb sind vastupidavaks, kiireks ja osavaks.

Jalgpalliring toimub reedetiKaarli Kooli võimlas (Toompuiestee 4) kell 15.15-16.15
Jalgpalliringi juhendab Taavi Tikerpalu.

Hind: 35 € periood (7 tundi);
Esimene tund 14. septembril kell 15.15

 

MODERNTANTS

Moderntants on tantsuline treening, mis sisaldab erinevaid tantsustiile, loovust ja loomist, tanstu ja treeningut.

Moderntantsu trenni on oodatud nii poisid kui tüdrukud (IV kuni VI klass).

Moderntantsu trenn toimub reedetiKaarli Kooli ruumides (Toompuiestee 4) kell 15.00-16.00
Moderntantsu trenni juhendab Maarja Eliisabet Roosalu.

Hind: 35 € periood (7 tundi);
Esimene tund 14. septembril kell 15.00

 

 MAAHOKI

Maailma kolme suurima tegelejate arvuga spordialade hulka kuulub jalg- ja võrkpalli järel maahoki, millel täitub Pekingi Olümpiamängudel 100 aastat olümpiamängude kava kuulumisest. Selle välisilmas populaarse, kuid Eestis vähetuntud aga on tegeletud ka Eestis. Esimest korda eelmise sajandi viiekümnendate teisel poolel ning uuesti aastal 2004 kui kohtuti Helsingis Soome B-koondisega. Eestis on moodustatud ala eestvedamiseks Eesti Maahokiliit, mis on alates 2006. aasta sügisest nii Euroopa kui ülemaailmse föderatsiooni liige. Selle aasta kevadel sai koostöös Saue Gümnaasiumiga katsetatud ka kooli kehalise kasvatuse tundides maahoki harjutamist ning mängimist. Maahokit võib tinglikult jagada kaheks mänguks: sisehoki (inglise keeles – indoor, mängitakse käsipalli väljakul) ning välihoki (inglise keeles – outdoor, platsi suurus 91X 55 m on natuke väiksem jalgpalliväljakust).

Huvi korral alustame maahoki treeningutega Kaarli Koolis.

Ants Jürman Eesti Maahokiliit.


RAHVATANTS

Soovime jätkuvalt käivitada koolis rahvatantsuringi. Rahvatantsu on oodatud II kuni V klassi lapsed. Õpitakse eesti rahvatantsu samme, folkloorseid- ja kindlasti ka autoritantse. Kõik lapsed, kellele meeldib tantsida on teretulnud. Tants teeb tuju heaks ja paneb silmad särama!
Tunni toimumise aeg antakse teada, kui rühm komplekteerub. Tõenäoline aeg neljapäeval 17.15 – 18.15 kooli võimlas.
Soovitav annetus 29 € periood (7 tundi).